Ušní a tělové svíce

svíceTělová svíce jsou jednoduchou, ale velice účinnou  pomůckou. Vytahují z těla záněty, otoky, cysty, krevní sraženiny i kamínky. Její plamen spaluje v jemnohmotných tělech citová zranění, negativní energie apod. Tělové svíce přikládám intuitivně na různá místa na těle. Přikládám je na místa, která sám klient označí jako střed bolesti.Působí stejně jako svíce ušní, vytahují škodliviny na povrch. Až budete poslouchat doutnajícího esencialního dýmu, který vychází ze svíčky, tak naberete novou energii a vitalitu.

Jak tělové a ušní svíce fungují?

Po zapálení se svíce naplní kouřem a vytvoří se podtlak – komínový efekt. Tato energie napomáhá dostat se negativním energiím z organismu na povech, působením tepla se rozpouští v těle nahromaděné nečistoty, které díky podtlaku se vytáhnou přes kůži ven a zůstanou na stěně svíčky. Přes rozšířené póry kůže se do těchto míst dostanou výtažky účinných látek a uvolňují se energetické bloky. Tím se spustí poces samoléčení organismu a proudění energie i do míst blokádou dosud oslabených. Po skončení aplikace celý proces dobíhá ještě určitou dobu, úměrně hloubce procesu nastalých změn, trvající řádově dny až týdny.

Aplikace ušní svíce  

Účinná a jednoduchá terapie při chronických stavech nedoslýchavosti. Hučení v hlavě, stresech a migrénách. Jedná se o prastarou čínskou metodou zdárně užívanou již několik let i naší kulturou. Ušní svíce je vyrobena z přírodní tkaniny impregnované škrobem včelího vosku a silic z léčivých rostlin, které mají blahodárné účinky. Ušní svíce lze aplikovat nejlépe po domluvě s lékařem jako podpůrnou léčbu u následujících zdravotních potíží:

 • Hučení v hlavě, migrény, hysterie, psychická vypětí, stresy, přepracovanost, zánět nosní sliznice, bolest zubů, bolest hlavy, nedostatečné prokrvení ucha atd.
 • Překvapující účinky ušních svící lze pozorovat i při posílení imunitního systému zejména u starších lidí. Aplikace ušních svící je možná od věku, kdy lze dítě udržet během aplikace v klidu, horní hranice věku není omezena.
 • Kouř hořící svíčky nasycený silicemi klesá do vnitřku ucha a vyrovnává tlaky v příušních dutinách, zmírňuje napětí v uchu i hlavě, uvolňuje usazeniny a stimuluje přirozenou tvorbu ušního mazu.
 • Při aplikaci vnímáme příjemné teplo a jemný praskot v uchu, podobné slabému praskání dřeva v krbu.
 • Teplo ze svíčky prohřívá i mikrosystém ušního boltce a působí tak na reflexní zóny, které touto stimulací příznivě ovlivňují průběh nemocí z nachlazení, upravují čisticí působení lymfatické drenáže ucha.

Plamen

Při samotném hoření svíce praxí zjistíme, že každý plamen je jiný, tak jako jsou jiné problémy každého člověka, je dobré si všímat nejen, kdy nám svíčka čadí tmavý kouř, ale i samotného plamene.

 • Pokud je plamen jasný a svítivý, je to celkem dobré znamení.
 • Je-li plament temný, spíše do oranžova nebo hnědavých odstínů, značí to, že má tento člověk v organismu málo vody a je třeba ho navést na správný pitný režim. Pokud přijímáme málo tekutin, nedokáže náš organismus vyplavovat v potřebné míře škodlivé zplodiny a ty nám pak zůstávají v těle a dělají problémy různého charakteru.
 • Jako nejvíce zanešený organismus nám ukáže plamen zelený, který nastupuje na špičce původního plamene. Je možné ale zaznamenat různá zbarvení, což nás naučí praxe a práce s těmito svícemi.
 • Při psychických problémech zase plamen poskakuje a čadí tmavý kouř. Čím rychleji svíce hoří, tím větší je podtlak a tím větší účinek na vytažení škodlivin z těla.

Obsah vnitřku svíce po vyhoření

 • Jemný prášek vykazuje obsah škodlivin – bakterií, otoky a podobně. Porovnáváme objem odpadu po jednotlivých aplikacích.
 • Zpečené kousky vosku
  • žluté až zelenavé pecky – hnis
  • růžové a červené – krevní sraženiny a tromby
  • šedé a černé – kameny a písek

Před a po svíčkování je důležité dodržovat pitný režim. Neperlivá voda je nevhodnějším pomocníkem při detoxikaci těla.

Příklady aplikace svíčky
– zlepšení zraku, upravení zažívání, ženské a mužské pohlavní problémy, nervozita/podrážděnost, bolesti páteře, onemocnění kloubního aparátu, dutiny (i starší usazeniny), bolesti zubů, horní cesty dýchací, žlučníková onemocnění (aplikace současně s masáží kyčlí a boků), lymfatický systém (povrchový i hloubkový), plicní onemocnění, ledvinové kameny, kožní onemocnění, aj. Pozn.: Svíčka „nepracuje“ pouze na fyzické rovině.

Kontraindikace:
Svíčku lze přikládat kdekoli kromě oblasti srdce, temene hlavy a na sliznice ani do otevřených ran! Používání svíček nenahrazuje lékařskou léčbu ani odborné poradenství.