Jemné mobilizační techniky

Mobilizace kloubů – je to postupné zvyšování rozsahu pohybu v kloubu. Provádíme jí jemnými opakovanými pohyby na hranici aktuálně možné pohyblivosti. Během mobilizace cítíme, jak rozsah pohybu zvětšuje a blokáda uvolňuje.

Tato terapie se používá například v případě tzv. zmrzlého ramene či tenisového lokte. V těchto případech se jedná o uvolnění zádového svalstva, krku, ramenního pletence, lokte, zápěstí a prstů.. Tuto terapii lze samozřejmě aplikovat i na ostatní částí pohybového aparátu.

Provádí se bez použití masážních emulzí. Nervová zakončení a receptory (čidla) v kůži, podkoží a šlachách přenášejí po mechanickém podráždění impulsy reflexním obloukem do vnitřních orgánů v daném segmentu, čímž se dají reflexní cestou ovlivnit porušené funkce těchto orgánů. Vzruchy přenesené nervovými drahami do mozku mají pozitivní vliv i na psychiku, čímž se vysvětluje celkový zklidňující účinek.

 

KontrJemné mobilizační technikyaindikace:

  • Tato technika se nikdy neužívá, pokud je klient v akutním stavu potíží
  • Před masáží jezte a pijte jen velice střídmě
  • Vyhněte se alkoholu a jiným omamným prostředkům
  • Terapie nelze použít, pokud trpíte infekčním zánětlivým onemocněním anebo pokud máte zvýšenou teplotu
  • Pokud máte diagnostikovanou některou z chorob onkologickým nebo oběhového systému, konzultujte možnost nejprve se svým lékařem